Image

Závislost v partnerství 

Věřím, že když si dovolíme připustit si skutečnou realitu vztahu se svým partnerem a dáme na chvíli  stranou svoje ego. Když začneme oddělovat svoje očekávání, nenaplněné potřeby, nedosycenost láskou od rodičů, strach ze samoty. Když  přestaneme od partnera chtít, aby nám dosytil to, co jsme nedostali od rodičů.

Věřím, že když dostaneme odvahu shodit masky a dětské hry, které hrajeme a začneme s partnerem otevřeně mluvit o tom, co prožíváme, co skutečně cítíme a dovolíme si to nehodnotit a věřit, že je to cesta k sobě.

Pak se můžeme jako dva dospělí lidé na této cestě potkat a v lásce a respektu spolu jít, tvořit a učit se.
"Nikdo neobdržel od přírody právo řídit ostatní." Alexandr Dumas
„Štěstí patří těm, kdo si vystačí sami, protože všechny vnější zdroje štěstí jsou nejisté, nespolehlivé, pomíjivé a závislé na okolnostech.“ — Arthur Schopenhauer

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-zavislosti/
„Štěstí patří těm, kdo si vystačí sami, protože všechny vnější zdroje štěstí jsou nejisté, nespolehlivé, pomíjivé a závislé na okolnostech.“ — Arthur Schopenhauer

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-zavislosti/""Ni
Na společných setkáních se zabývám otázkami:

  • Jaké signály aprojevy chování vykazují, že vztah má nakročeno k nezdravé závislosti?
  • Kde se závislost na partnerovi vzala?
  • Jak poznám jestli na mě je partner závislý nebo já na něm?
  • Jaké cesty vedou k ne-závislému, živému a laskavému partnerství?
  • Rodové zátěže - souvisí to jak to mají rodiče s tím jak to mám ve vztazích já?



Jak to změnit a začít žít zdravé vztahy?  Zavolejte nebo napište. Přednáším a vedu workshopy v rozsahu 3 - 8 hodin na toto téma.
Reference na přednášky:

Inspirativní kavárna je koncept, který má za cíl přinášet témata vzdělávání a výchovy do debaty ve veřejném prostoru. Setkání s inspirativním hostem probíhá v neformálním prostředí kavárny, kam je zvána jak široká veřejnost, tak učitelé a pedagogičtí pracovníci.

V listopadu k nám zavítala lektorka, psychoterapeutka a koučka Mgr. Zuzana Hanáková, která otevřela téma závislostí. Představila obecně příčiny a projevy vznikající závislosti a později se zaměřila na vztahovou závislost zejména mezi rodičem a dítětem. K přiblížení a pochopení tématu použila svůj osobní příběh. Vyústěním byla určitá osnova, jak závislostem předejít a jak je vnímat v určitém věku dětí. Po celou dobu byla lektorka v kontaktu s hosty, kteří velmi často kladli otázky. Zaměřila se také na dotazy např. ohledně závislosti na PC či mobilním telefonu. Byl jim předán způsob, jak podpořit děti na cestě k autenticitě, samostatnosti a odpovědnosti.

Paní Hanáková působí velmi mile a otevřeně, umí být neustále v kontaktu s posluchači a udržet je v napětí. Téma závislostí je velmi obsáhlé a řada hostů by uvítala další setkání s touto lektorkou. Tato problematika je velmi zajímá a rádi by se naučili předcházet závislostem u dětí, možná i sebe.

Myslím si, že za naši organizaci splnila očekávání. Není pochyb o jejich zkušenostech v oboru, umí dobře komunikovat s lidmi a vzbudila nadšení pro další setkání.

Chtěla bych Vám moc poděkovat za přednášku v Národní škole.

 Přednáška byla perfektní, dala mi opravdu mnoho podnětů k zamyšlení a cenných rad a pokud by bylo v budoucnu nějaké „pokračování“, opět bych neváhala přijít.

 Škoda jen, že plno mých kamarádek by také tak rádo přišlo na tuto přednášku, ale mají v práci každou středu prac. dobu do 17. hodin (Katastrální úřad, Finanční úřad, Měú,…), takže se nemohly zúčastnit…

Ještě jednou moc děkuji,  se srdečným pozdravem